Logo
Certifikovaný program primární
prevence pro žáky MŠMT
Akreditované školení
pro učitele MŠMT

3. místo za ČR v soutěži Evropská
síť prevence kriminality (EUCPN)

Videa
Galerie
Červená knihovna

Komixy
Facebook
facebook

Články

Češi se nebojí, polovina si mezi přátele přidá kohokoli

Každý druhý Čech velmi snadno uzavírá facebooková přátelství s úplně cizími lidmi a nabízí tak svoje osobní údaje, jako je datum narození, bydliště či informace o tom, kde se zrovna pohybuje, ke zneužití. Vyplývá to z výzkumu společnosti Nebuď oběť.


Jak moc anonymní jste na Facebooku?

„Většina uživatelů komunitních serverů, jako jsou Facebook nebo Twitter, má výrazné sklony stavět po síti na odiv svoji oblíbenost více, než to odpovídá realitě - a to třeba tak, že hromadí přátele, vkládají své vyretušované fotky nebo popisují, jaký si koupili nový notebook a kam se chystají na dovolenou,“ říká sociální psycholožka Laura Buffardiová spolu se svým kolegou Keithem Campbellem v zajímavé studii s názvem Narcissism and Social Networking Web Sites (Narcismus a komunitní weby), která vznikla v americkém státě Georgie.


Internet – ráj pedofilů?

Bleskurychlé šíření informací po internetu vytváří dojem, že se v posledních letech některé jevy dějí stále častěji, neboť se o nich dozvídáme velmi podrobně a takříkajíc on-line.


Digitální zrození: vítejte v online světě

Studie společnosti AVG ukázala, že čtvrtina dětí má své online profily ještě předtím, než se narodí.


České děti patří mezi nejvíce ohrožené riziky na internetu

BRUSEL - Česká republika patří podle studie Evropské unie spolu s Estonskem, Litvou a Švédskem k zemím, kde jsou děti nejvíce ohroženy rizikovým obsahem internetu. Asi dvě třetiny z nich se již setkaly na internetu s pornografií, šikanou nebo zneužitím osobních dat.


České děti jsou v přístupu k internetu liberální, a proto zranitelné, říká studie

Podle studie, kterou pro Evropskou komisi vypracovala organizace EU Kids Online, patří české děti k nejintenzivnějším a nejdůvěřivějším uživatelům internetu v Evropě. Jsou sice v používání internetu zkušenější než jejich evropští vrstevníci, zároveň na ně ale číhá více rizik.


Kybergenerace virtuálního světa aneb generace Facebooku, seznamte se!

Válečné pokolení první světové války nazvala americká spisovatelka Gertrude Steinová, jejíž označení zpopularizoval i Ernest Hemingway, generací ztracenou. Je to příznačné, spisovatelé byli znechuceni válkou, nedokázali polykat její hrůzy, připadali si duševně zmrzačení a neschopnost vrátit se do normálního, civilního života jim brala zbylé síly. Jak ale vystihnout dnešní dospívající generaci? Čím žijí naše děti?